+38 (04744) 3-43-82
Меню

Неформальна освіта

Що таке неформальна освіта?

Неформальна освіта - цікавий спосіб розширити свої вміння та навички. В цій статті ми будемо намагатись прослідкувати перспективи та особливості здобуття неформальної освіти, а головне яким чином результати неформальної освіти допоможуть Вам для подальшого професійного розвитку за обраною Вами спеціальністю.

Місце неформальної освіти в навчальному процесі.

На цей час, скоріш за все, Ви є здобувачем однієї із освітніх програм спеціальності Харчові технології. Ви виконуєте навчальне навантаження, що гарантує досягнення результатів навчання, передбаченими відповідними стандартами вищої освіти. Це потрібно, оскільки після завершення навчання Ви маєте відповідати певним критеріям, мати навички, здібності, професійні знання для можливості їх застосування на підприємствах харчової промисловості. 

Для розвитку Вашої індивідуальної освітньої траєкторії, освітні програми містять обмежену кількість навчальних компонент, спрямованих на розвиток Ваших сильних сторін. Очевидно, що спеціальність Харчові технології досить широка, а тому доцільно мати глибокі фундаментальні знання в окремих процесах, що безпосередньо пов'язані із Вашим майбутнім місцем роботи. Крім того, вибіркові компоненти відображаються у додатку до Вашого майбутнього диплому, а тому можуть бути перевагою під час працевлаштуванні на роботу.

Вказані процеси є типовими для всіх освітніх програм, але вони Вас не обмежують у вивченні інших курсів, навіть таких, що не передбачені освітніми програмами. Перевага неформальної освіти є вільний вибір курсів та часу їх проходження. Ви можете запланувати вивчення цікавого для Вас курсу на канікулах, або інший вільний час. 

Як знайти курси неформальної освіти?

Популярними є безкоштовні курси. Набільшою платформою безкоштовних курсів є erasmusplus.

Чи можна використати результати неформальної освіти в поточному навчальному процесі?

Більшість курсів неформальної освіти мають елементи оцінювання, що дає можливість видання сертифікатів або дипломів або свідоцтв. Ви можете використати результати неформальної освіти для перезарахування частини обовʼязкових дисциплін або повністю дисциплін за умови відповідності тематики курсів частинам відповідного компоненту. Більше інформації про структуру та механізми перезарахування наведені у Положенні про порядок визнання в Уманському національному університеті садівництва результатів навчання, отриманих у неформальній та/або інформальній освіті.

Останні новини

Погоджено програму роботи експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи освітньої програми «Технології зерна та зернопродуктів»Читати повністю

Погоджено програму роботи експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи освітньої програми «Технології зерна та зернопродуктів»

Читати повністю

Всі новини