+38 (04744) 3-43-82
Меню

В Україні майже 100 сільгосппідприємств сертифіковано за стандартом GMP+

Якщо підприємство планує продавати у Європу вирощене зерно для переробки, а саме для виробництва жирних кислот, олії, комбікорму чи преміксів, то сертифікат  GMP+ є обов’язковим. Зараз в Україні майже 100 підприємств сертифіковані за цим стандартом, у Росії — 20, у Білорусії — 7.

Система безпеки кормових продуктів у ЄС більш жорстка, ніж харчових. Це пов’язано з тим, що досить важко виявити, чим насправді хвора тварина, і часто зоотехнік приймає рішення, що тварину легше зарізати, ніж лікувати.

«GMP+ — це передусім питання безпечності продукції. Крізь правила сертифікації червоною ниткою проходять питання запобігання забрудненню, дотримання зобов'язань (складу, технології, стратегії контролю, управління змінами і т.п.). Дуже важливо, щоб власники і топ-менеджери були готові до сертифікації GMP+ і розуміли її необхідність. Ті, хто цього не зрозуміють, будуть втрачати контракти, тому що не зможуть забезпечити навіть мінімально необхідний рівень якості продукції»,  — вважає  генеральний директор компанії MNC Group Григорій Мазур.

Для виробників, які хочуть виготовляти продукцію на основі сертифікації GMP+, найпростішим варіантом буде викликати спеціаліста, який проаналізує виробництво і розповість, що треба міняти.

Нагадаємо, у Верховній раді України зареєстровано проект закону України № 8450  «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» згідно якого пропонується запровадити вимоги щодо надання точної, достовірної та зрозумілої для споживача інформації про харчові продукти.

Картинки по запросу елеватор

Про це повідомляє Kurkul.com.