+38 (04744) 3-43-82
Меню

Робочий візит керівництва факультету, гарантів освітніх програм та НПП на виробниче відділення інкубатора

Робоча зустріч відбулась на виробничих потужностях інкубатора ТОВ Миронівський хлібопродукт, що географічно розміщено у Вінницькій області. Учасниками зустрічі були провідні науково-педагогічні працівники кафедри харчових технологій, гаранти освітніх програм Технології зерна та зернопродуктів й Харчові технології, представники деканату інженерно-технологічного факультету.

Головна мета зустрічі полягала у перейманні інноваційних рішень організації системи якості на діючому передовому підприємстві регіону та Європи.

Миронівська птахофабрика - відоме підприємство як в Україні, так і за її межами. Головне завдання підприємство полягає у вирощуванні птиці із подальшим отриманням продуктів птахівництва. Слід зазначити, що цикл виробництва є закритим, що полягає в отриманні товарного яйця від батьківських порід птиці, доведення його в умовах інкубатора до утворення нового поголів'я з подальшим вирощуванням до моменту забою. Підприємство є найбільшим у Європі та Україні. На сьогодні підприємство забезпечує роботою значну частку жителів регіону, веде соціально орієнтовану політику.

Особливістю інкубатора є запровадженні інноваційної системи якості та безпечності, що полягає у використанні дієвих механізмів попередження мікробіологічного забруднення. Такими механізмами є зонування підприємства на "брудні" та "чисті" зони для унеможливлення перехресного забруднення. Оскільки ризики, пов'язані із виробництвом досить високі, ефективне впровадження системи якості є необхідним.

Учасники робочої зустрічі отримали корисний практичний досвід. Під час зустрічі обговорювали й актуальні запити виробництва, що є корисним для перегляду освітніх програм.

Активне спілкування із діючим виробництвом є позитивною практикою для освітян, оскільки дає можливість зрозуміти актуальні проблеми галузі. Такий досвід є цінним під час перегляду освітніх програм та корегування наукових тематик науковців кафедри.

Володимир НОВІКОВ

доцент кафедри харчових технологій